مشاور خیانت

تعریف خیانت

‎خیانت یک موقعیت مشخص و با مشخصه ای نیست و آنچه که خیانت در نظر گرفته می شود در بین زوج ها و حتی بین شرکای یک رابطه متفاوت است. مثلاً آیا ارتباط عاطفی بدون صمیمیت فیزیکی خیانت محسوب می شود؟ در مورد روابط آنلاین چطور؟ هر فرد و زوجی باید تعریف کنند که چه چیزی خیانت در زمینه ازدواجشان است.

‎چرا امور اتفاق می افتد

‎خیانت می تواند در روابط شاد و همچنین مشکل رخ دهد. عوامل زیادی می توانند در ایجاد خیانت نقش داشته باشند، از جمله:

 • ‎فقدان محبت
 • ‎از دست دادن علاقه و مراقبت از یکدیگر
 • ‎عدم تعادل دادن و گرفتن در رابطه
 • ‎شکست ارتباطات مربوط به نیازهای عاطفی و روابط
 • ‎مشکلات سلامت جسمانی، مانند درد مزمن یا ناتوانی
 • ‎مسائل مربوط به سلامت روان، از جمله افسردگی، اضطراب یا اختلال دوقطبی
 • ‎اعتیاد، از جمله اعتیاد به رابطه جنسی، عشق، عاشقانه، قمار، مواد مخدر یا الکل
 • ‎مشکلات زناشویی حل نشده، مانند ترس از صمیمیت یا اجتناب از درگیری
 • ‎چرخه زندگی تغییر می کند، مانند انتقال به والدین یا لانه سازی خالی
 • ‎دوره های استرس زا، مانند زمانی که شریک زندگی برای مدت طولانی از هم جدا می شوندو دور هستند
 • ‎نارضایتی شخصی و عزت نفس پایین نیز می تواند در ایجاد خیانت نقش داشته باشد.

کشف یک رابطه

‎کشف اولیه یک رابطه معمولاً باعث ایجاد احساسات قدرتمند برای هر دو طرف و همچنین احساس از دست دادن می شود. شریکی که مورد خیانت قرار گرفته ممکن است از خیانت به اعتماد آسیب ببیند بی اطمینان و بد بین شود و با وسواس در مورد جزئیات رابطه فکر کند. شریکی که مرتکب خیانت شده است ممکن است از مجازات برای همیشه ترس داشته باشد. معمولاً در این زمان دشوار است که به اندازه کافی شفاف فکر کنید تا تصمیمات بلندمدت بگیرید. موارد زیر را در نظر بگیرید:

‎عجولانه تصمیم نگیرید اگر فکر می کنید ممکن است به خود یا شخص دیگری آسیب جسمی وارد کنید، فوراً به دنبال کمک حرفه ای باشید.

‎به یکدیگر فضا بدهید. کشف یک رابطه همیشه شدید است. ممکن است متوجه شوید که در هنگام تلاش برای درک آنچه اتفاق افتاده، به طور نامنظم یا بر خلاف خودتان عمل می کنید. سعی کنید هنگام شروع روند بهبودی از بحث های شدید احساسی خودداری کنیدو جدال نکنید .

‎به دنبال حمایت باشید. این می تواند کمک کند تا تجربیات و احساسات خود را با دوستان قابل اعتماد یا عزیزانی که می توانند از شما حمایت کنند، تشویق کنند و در مسیر شفای شما همراهی کنند، به اشتراک بگذارید. از افرادی که تمایل به قضاوت، انتقاد یا تعصب دارند دوری کنید.

‎برخی از رهبران معنوی آموزش دیده اند و ممکن است مفید باشند. دیدن یک درمانگر ازدواج و خانواده با تجربه و آموزش دیده را به تنهایی یا با هم در نظر بگیریدو به هم کمک کنید وقت خود را صرف کنید. حتی اگر میل عمیقی برای درک آنچه اتفاق افتاده است داشته باشید، در ابتدا از کاوش در جزئیات صمیمی ماجرا خودداری کنید. انجام این کار بدون راهنمایی حرفه ای ممکن است مضر باشد.

اصلاح یک ازدواج شکسته

‎بهبودی از یک رابطه عاشقانه یکی از چالش برانگیزترین فصل های زندگی شما خواهد بود. این چالش ممکن است با دوگانگی و عدم اطمینان همراه باشد. با این حال، همانطور که اعتماد را بازسازی می‌کنید، به گناه خود می‌پذیرید، یاد می‌گیرید که چگونه ببخشید و مبارزات را آشتی دهید، این می‌تواند عشق و محبتی را که همه ما می‌خواهیم عمیق‌تر و تقویت کندو سازنده باشد

‎این مراحل را برای ترویج بهبودی در نظر بگیرید:

‎هنوز تصمیم نگیر قبل از انتخاب ادامه یا پایان دادن به ازدواج خود، زمانی را برای بهبودی و درک آنچه پشت این رابطه وجود داشت اختصاص دهید.

‎پاسخگو باشید. اگر خیانت کردید، مسئولیت اعمال خود را بپذیریدو قبول کنید به رابطه خاتمه دهید و هرگونه تعامل یا ارتباط با شخص را متوقف کنید. اگر این رابطه شامل یک همکار بود، تماس را صرفاً به تجارت محدود کنید یا شغل دیگری پیدا کنید.

‎از منابع مختلف کمک بگیرید. از دوستان بدون قضاوت و درک، رهبران معنوی با تجربه یا یک مشاور آموزش دیده کمک بگیرید. همه کتاب های خودیاری به یک اندازه مفید نیستند. در مورد مطالعه بیشتر از یک متخصص راهنمایی بخواهید.

‎با یک مشاور ازدواج مشورت کنید. از یک درمانگر دارای مجوز که به طور خاص در زمینه زناشویی آموزش دیده و در مقابله با خیانت تجربه دارد کمک بگیرید. مشاوره ازدواج می تواند به شما کمک کند که رابطه را در چشم انداز بیندازید، مسائلی را که ممکن است به این رابطه کمک کرده باشد را شناسایی کنید، یاد بگیرید چگونه رابطه خود را بازسازی و تقویت کنید و از طلاق اجتناب کنید – اگر این هدف متقابل است.

‎بازگرداندن اعتماد برای بازگرداندن اعتماد و ایجاد آشتی، برنامه‌ریزی کنیدو تلاش کنید . بر سر یک جدول زمانی و فرآیند توافق کنید. اگر خیانت کردید، گناه را بپذیرید و به دنبال بخشش واقعی باشید. اگر شریک زندگی تان خیانت کرد، در صورت توانایی، عفو کنید. با هم به دنبال تفاهم باشید و درها اعتماد را به روی هم باز کنید